ARENA

ARENA

Dla odwiedzających / O Szczecinie

Pomyśl: wolność. Zobacz Szczecin. Zostań na dłużej!

Woda, zieleń i wolność – taki jest Szczecin. Nowoczesne miasto, które zaskakuje swoją różnorodnością i ciekawymi pomysłami na spędzanie wolnego czasu. Konglomerat wysp, kanałów, plaż i zatok. Swoisty Floating Garden, miasto, które zmienia myślenie o tym, po co żyje człowiek.

Szczecin położony w północno-zachodniej Polsce, w sąsiedztwie Niemiec, Szwecji i Danii przyciąga turystów swoim żeglarskim klimatem, bliskością morza i wielokulturową historią. Niepowtarzalny urok tworzy aż 15 miejskich parków, szlaki kajakowe wśród rozlewisk Nadodrza, jeziora stworzone do żeglowania, wszechobecne magnolie i zabytkowa architektura. Miasto wzorowane było na Paryżu, na co dowodem są piękne XIX-wieczne secesyjne kamienice budowane na francuską modłę i gwiaździste place. Stąd często spotykane określenie „Paryż Północy”. 

Pomyśl: wolność. Zobacz Szczecin. Zostań na dłużej!

Szczecin to otwarte, dobre do życia miasto nad wodą.

Szczecin to otwarte, dobre do życia miasto nad wodą. Umie okiełznać i wykorzystać wodę. Łączy dynamikę i kreatywność metropolii z komfortem mniejszego miasta. Zieleń i woda zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina. Na tych unikatowych walorach oparto długoterminową strategię marki – „Floating Garden 2050”.

Szczecin to nowoczesne miasto, które pozwala mieszkańcom żyć blisko natury i stawia na rozwój nowoczesnych technologii. Realizacji celu służy m.in. Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny. Szczecin jest także ważnym ośrodkiem akademickim. Na kilkunastu uczelniach wyższych, m.in.  Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Morska, Akademia Sztuki – studiuje około 70 tysięcy osób. 

Szczecin to otwarte, dobre do życia miasto nad wodą.

Jako cel turystyczny, Szczecin, obierają sobie zazwyczaj mieszkańcy:

Niemiec i Danii, następnie Szwecji i Norwegii, a także Belgii i Holandii. Powodem jest turystyka przyrodnicza, wodna oraz w ostatnim czasie kulturoznawcza, czego zasługą są najnowsze obiekty kulturalne w mieście, jak np. Filharmonia Szczecińska, Centrum Dialogu Przełomy, Opera, Muzeum Techniki, czy Willa Lentza.

Szczecin to miasto stworzone, by w nim żyć. Posiada niewątpliwy potencjał łączenia w sobie dynamiki i kreatywności metropolii oraz przestrzeni i spokoju miejsca przyjaznego ludziom i naturze. Organizacja przestrzeni miejskiej – ogrom zieleni, parków, oddech, który daje miasto, jest w skali Polski nie do przecenienia. Zwłaszcza w połączeniu z poczuciem bezpieczeństwa, czystości i nowatorskich rozwiązań. O tym jak zaplanować pobyt w Szczecinie i co warto w nim zobaczyć, można poczytać w serwisie stworzonym specjalnie z myślą o turystach –  https://visitszczecin.eu/ .

Jako cel turystyczny, Szczecin, obierają sobie zazwyczaj mieszkańcy:
Skip to content