ARENA

ARENA

WYDARZENIA: Przysięga Wojskowa 12. Brygady Zmechanizowanej

Przysięga Wojskowa 12 Brygady Zmechanizowanej
Inne

Przysięga Wojskowa 12. Brygady Zmechanizowanej

W dniu 8 lipca 2023 r. o godz. 9.00 przy hali NETTO ARENA odbędzie się uroczystostość złożenia przysięgi wojskowej przez prawie 140 ochtoników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina i okolic.Przysięga wojskowa jest najważniejszym momentem w służbie elewów, którzy kończą 27 – dniowe szkolenie podstawowe realizowane w 12 Brygadzie Zmechanizowanej.… Read more »

W dniu 8 lipca 2023 r. o godz. 9.00 przy hali NETTO ARENA odbędzie się uroczystostość złożenia przysięgi wojskowej przez prawie 140 ochtoników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina i okolic.Przysięga wojskowa jest najważniejszym momentem w służbie elewów, którzy kończą 27 – dniowe szkolenie podstawowe realizowane w 12 Brygadzie Zmechanizowanej.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego i nowi żolnierze moga kontynuować wojskowe szkolenie specjalistyczne, które trwa do 11 miesięcy, aby zostać żołnierazmi zawodowymi. Mogą też prześć do rezerwy aktywnej lub pasywnej.

Więcej informacji o szkoleniach, możliwościach i służbie w wojsku polskim można przeczytać na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/12bz/Dolacz_do_nas/

Program uroczystości:
godz. 8.45 wejście kompanii honorowej
godz. 9.00 -10.00 uroczyste złożenie przysięgi

godz. 10.00 spotkanie na placu przy NAETTO ARENA elewów z rodzinami, przyjaciółmi, sympatykami.

Skip to content