Kategoria wpisu: Poznaj Szczecin

Pomyśl: wolność. Zobacz Szczecin. Zostań na dłużej!

Szczecin położony w północno-zachodniej Polsce, w sąsiedztwie Niemiec, Szwecji i Danii przyciąga turystów swoim żeglarskim klimatem, bliskością morza i wielokulturową historią. Niepowtarzalny urok tworzy aż 15 miejskich parków, szlaki kajakowe wśród rozlewisk Nadodrza, jeziora stworzone do żeglowania, wszechobecne magnolie i zabytkowa architektura. Miasto wzorowane było na Paryżu, na co dowodem są piękne XIX-wieczne secesyjne kamienice budowane na francuską modłę i gwiaździste place. Stąd często spotykane określenie „Paryż Północy”. 

Szczecin to otwarte, dobre do życia miasto nad wodą.

Szczecin to nowoczesne miasto, które pozwala mieszkańcom żyć blisko natury i stawia na rozwój nowoczesnych technologii. Realizacji celu służy m.in. Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny. Szczecin jest także ważnym ośrodkiem akademickim. Na kilkunastu uczelniach wyższych, m.in.  Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Morska, Akademia Sztuki – studiuje około 70 tysięcy osób. 

Jako cel turystyczny, Szczecin, obierają sobie zazwyczaj mieszkańcy:

Szczecin to miasto stworzone, by w nim żyć. Posiada niewątpliwy potencjał łączenia w sobie dynamiki i kreatywności metropolii oraz przestrzeni i spokoju miejsca przyjaznego ludziom i naturze. Organizacja przestrzeni miejskiej – ogrom zieleni, parków, oddech, który daje miasto, jest w skali Polski nie do przecenienia. Zwłaszcza w połączeniu z poczuciem bezpieczeństwa, czystości i nowatorskich rozwiązań. O tym jak zaplanować pobyt w Szczecinie i co warto w nim zobaczyć, można poczytać w serwisie stworzonym specjalnie z myślą o turystach –  https://visitszczecin.eu/ .