ARENA

ARENA

Dla odwiedzających / O Szczecinie

Pomyśl: wolność. Zobacz Szczecin. Zostań na dłużej!

Pomyśl: wolność. Zobacz Szczecin. Zostań na dłużej!

Woda, zieleń i wolność – taki jest Szczecin. Nowoczesne miasto, które zaskakuje swoją różnorodnością i ciekawymi pomysłami na spędzanie wolnego czasu. Konglomerat wysp, kanałów, plaż i zatok. Swoisty Floating Garden, miasto, które zmienia myślenie o tym, po co żyje człowiek.

Szczecin położony w północno-zachodniej Polsce, w sąsiedztwie Niemiec, Szwecji i Danii przyciąga turystów swoim żeglarskim klimatem, bliskością morza i wielokulturową historią. Niepowtarzalny urok tworzy aż 15 miejskich parków, szlaki kajakowe wśród rozlewisk Nadodrza, jeziora stworzone do żeglowania, wszechobecne magnolie i zabytkowa architektura. Miasto wzorowane było na Paryżu, na co dowodem są piękne XIX-wieczne secesyjne kamienice budowane na francuską modłę i gwiaździste place. Stąd często spotykane określenie „Paryż Północy”. 

Szczecin to otwarte, dobre do życia miasto nad wodą.

Szczecin to otwarte, dobre do życia miasto nad wodą.

Szczecin to otwarte, dobre do życia miasto nad wodą. Umie okiełznać i wykorzystać wodę. Łączy dynamikę i kreatywność metropolii z komfortem mniejszego miasta. Zieleń i woda zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina. Na tych unikatowych walorach oparto długoterminową strategię marki – „Floating Garden 2050”.

Szczecin to nowoczesne miasto, które pozwala mieszkańcom żyć blisko natury i stawia na rozwój nowoczesnych technologii. Realizacji celu służy m.in. Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny. Szczecin jest także ważnym ośrodkiem akademickim. Na kilkunastu uczelniach wyższych, m.in.  Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Morska, Akademia Sztuki – studiuje około 70 tysięcy osób. 

Jako cel turystyczny, Szczecin, obierają sobie zazwyczaj mieszkańcy:

Jako cel turystyczny, Szczecin, obierają sobie zazwyczaj mieszkańcy:

Niemiec i Danii, następnie Szwecji i Norwegii, a także Belgii i Holandii. Powodem jest turystyka przyrodnicza, wodna oraz w ostatnim czasie kulturoznawcza, czego zasługą są najnowsze obiekty kulturalne w mieście, jak np. Filharmonia Szczecińska, Centrum Dialogu Przełomy, Opera, Muzeum Techniki, czy Willa Lentza.

Szczecin to miasto stworzone, by w nim żyć. Posiada niewątpliwy potencjał łączenia w sobie dynamiki i kreatywności metropolii oraz przestrzeń i spokój miejsca przyjaznego ludziom i naturze. Organizacja przestrzeni miejskiej – duża liczba zieleni, parków, oddech, który daje miasto, jest w skali Polski nie do przecenienia. Zwłaszcza w połączeniu z poczuciem bezpieczeństwa, czystości i nowatorskich rozwiązań. O tym jak zaplanować pobyt w Szczecinie i co warto w nim zobaczyć, można poczytać w serwisie stworzonym specjalnie z myślą o turystach –  https://visitszczecin.eu/